Атланта Хоукс спря победната серия на Чикаго Булс в НБА. След шест поредни успеха "биковете" този път не успяха да се противопоставят на надъхания си съперник. Тази нощ домакините във "Филипс Арена" изиграха страхотен мач и спечелиха със 109:94 (33:18, 30:27, 22:17, 24:32), като спокойно можеха да се поздравят и с по-изразителен успех.

Атланта доминираше още от първата минута и набързо натрупа сериозна преднина от 15 точки след първата третина, като постепенно я увеличаваше и в един момент разликата стигна почти до 30 точки. Едва в последната четвърт Булс показаха истинските си възможности, но тогава вече бе прекалено късно за обрат и гостите единствено успяха да направят загубата си по-почетна.

Звездата на вечерта бе Джош Смит, който бе най-резултатен в мача със своите 25 точки. С по още 17 се отчетоха Джо Джонсън и Владимир Радманович.

В същото време звездите на Чикаго бяха тотално обезличени като Дерик Роуз завърши със скромните 8 точки, а Карлос Буузър вкара 12. Най-резултатен за гостите бе резервата Джон Лукас III с 16 точки.