Австрия направи огромна крачка към класиране за Евро 2024, след като срази у дома Швеция с 2:0 в мач от група „F“ на квалификациите.

В 10-ата минута Виктор Линдельоф тества вратаря на домакините, но Александър Шлагер бе убедителен и спаси. Четири минути по-късно Шлагер отново се наложи решаващо след удар на Емил Форсберг.

Робин Олсен от своя страна направи много ключово спасяване в 39-ата минута след удара на Патрик Вимер.

Александър Шлагер стори същото в 55-ата минута след удар на Деян Кулушевски.

Домакините поведоха с 1:0 чак в 81-ата минута, когато Кристоф Баумгартнер се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Швеция и вкара топката във вратата на Олсен.

Осем минути по-късно Михаел Грегорич бе много близо да забие втори гол във вратата на Швеция, но след удара му топката срещна левия страничен стълб.

Няколко секунди по-късно пред Грегорич се откри нова възможност в наказателното поле на Швеция и стреля, но Олсен спаси.

Австрия вкара втори гол в 89-ата минута, когато Баумгартнер отбеляза своя втори гол в срещата.

Австрия е лидер в групата с 10 точки, докато Швеция е трети с едва 3 точки.

В другия мач от групата Белгия, без бунтаря Тибо Куртоа, се наложи с категоричното 3:0 като гост на Естония.

Ромелу Лукаку отново блесна с националната фланелка, вкарвайки два гола в 37-ата и 40-ата минута. Бакайоко оформи крайния резултат в двубоя в 90-ата минута.

Белгия е втори в групата със 7 точки, докато Естония е предпоследен с 1 точка, колкото има и последният Азербайджан.