Аякс записа първата си победа за новия сезон в Ередивизи, след като в мач от 2 кръг се разправи с НЕК Наймеген – 6:1. В първия кръг амстердамци направиха 2:2 с АЗ Алкмаар.

Джоди Лукоки откри резултата в 13-ата минута след асистенция на Ласе Шьоне, а четири минути по-късно и Кристиан Ериксен се разписа.

В 20-ата минута Тобиас Сана вкара първия си гол в мача, след като овладя дълъг пас на Тоби Алдервейрелд. Шест минути преди почивката Тео Янсен простреля Габор Бабош с удар от 25 метра.

Шест минути след почивката Сим де Йонг покачи на 5:0, след като се разписа при разбъркване в наказателното поле. 10 минути по-късно НЕК възстанови частично честта си с попадение на Брам Нуйтинк след корнер на Сьорен Рийкс. Последната дума в мача имаше Тобиас Сана, който се разписа в 81-ата минута.

Успехът изкачи Аякс на второ място в класирането с 4 точки, две по-малко от лидера Твенте. Трети, също с 4 точки, е АЗ Алкмаар. Със същия актив са Валвайк, Витес и Фейенорд.