Баскетболният Фенербахче спечели турското дерби срещу големия си съперник Галатасарай с 85:80. В залата на „фенерите” „Юлкер Арина” имаше 12 831 зрители, които видяха успеха на тима воден от Желко Обрадович. Българският баскетболист Йордан Минчев не попадна в групата на Фенербахче.

Ян Весели реализира 20 точки и грабна 7 борби. Боби Диксън се разписа със 17. По 14 точки нанизаха Богдан Богданович и Луиджи Датоме. Блейк Шилб бе най-резултатен за Галатасарай с 21 точки и 7 асистенции. Синан Гюлер остана със 17 и 8 асистенции.

На полувремето Галатасарай водеше с 54:41, но третата част бе изцяло за Фенербахче, който я спечели с 23:12. В последната домакините бяха още по-убедителни и финишираха с успеха.

Фенербахче запази позициите си в челото с 13 победи и 7 загуби. Реал Мадрид и ЦСКА Москва са с по 14 успеха и 5 поражения, трети е Олимпиакос с 13 победи и 6 загуби. Първите осем след края на редовния сезон играят четвъртфинали, а след това победителите оформят Топ 4.