Портланд се изравни с Голдън Стейт с най-много победи от началото на сезона в първенството на НБА, след като се наложи над Маями с 99:83. Трейлблейзърс имат баланс 28/8 срещу 28/5 на Воините. Маями пък е с 15/21 на 3-о място в Югоизточната дивизия. ЛаМаркъс Олдридж вкара 24 точки и взе 12 борби, като домакините направиха много силна трета част, която им осигури успеха.

Самият Олдридж вкара 10 точки във въпросния трети период, а домакините я взеха с 33:16. Уесли Матюс добави 18 точки, Деймиън Лилард наниза 16, а Крис Камън- 10, за Портланд. За Маями звездата им Дуейн Уейд остана с 23 точки, а центърът Крис Бош вкара 18.

Хюстън победи Ню Йорк със 120:95 като гост и регистрира 25-а победа в 36 мача от началото на сезона, които го нареждат на 3-а позиция в Югозападната дивизия, но съвсем в малки граници с Мемфис и Далас, които са първи и втори.

Джеймс Хардън вкара 25 точки и подаде 9 асистенции за три периода игра за Ракетите. Поражението пък е 14-о подред за Никс, негативен рекорд за тях в един сезон. Те имат едва пет победи от началото на първенството и 24 поражения в последните 25 мача. За Хюстън Тревър Ариза вкара 18 точки, а новобранецът Травис Уиър завърши с личен рекорд от 21. Хардън не успя с днешното си постижение да подобри средното постижение за този сезон при топреализаторите, което е 26,8 точки на мач.

В Торонто местният тим изненадващо отстъпи на Шарлът Хорнетс с 95:103. Джералд Хендерсън с 31 точки беше реализатор номер 1 за гостите. Кемба Уокър добави 29, а изненадващо е, че Шарлът постига четвърта поредна победа срещу този съперник.

Торонто остава начело в Атлантическата дивизия с 24 победи и 11 поражения, докато Шарлът е доста зле на Запад с 14/24. За Раптърс Майкъл Кид-Джилхърст вкара 10 точки и взе 12 борби. Кайл Лоури се появи на терена точно преди началото на шестте поредни гостувания с 24 точки, 7 асистенции и 7 борби.