Баскетболистите на Академик Бултекс 99 разбиха у дома македонския Башкими със 102:61 в среща Балканската лига.

Тимът от Пловдив поведе ударно с 26:0 и не изпусна инициативата до края на мача, като на почивката резултатът бе 64:29. През третата и четвъртата част българският отбор намали оборотите, но въпреки това направи успеха си още по-изразителен.

Най-резултатен за победителите бе Димитър Димитров с 19 точки, като той овладя и 8 борби. С 18 точки завърши Васил Бачев, 12 добави Мартин Дурчев, а 10 регистрира Никола Маравич. За Башкими Винсънт Золо се отчете с 20 точки. Микаиле Тмушич отбеляза 13 точки, а Кендрим Бирай вкара 11.

След този успех играчите на Асен Николов са с равен баланс – 5 победи и 5 загуби. Башкими има 5 успеха и 6 поражения.