Академик Бултекс 99 се класираза полуфиналите в турнира за Купата на България. Домакините победиха Спартак (Плевен) с 68:59, след като постигнаха драматичен обрат в последната част на мача.

Плевенчани водеха в третия период, но изиграха много слаба последна четвърт. Тогава те не записаха нито един кош близо 7 минути и това се оказа фатално. В спор за място на финала сега Академик Бултекс 99 ще срещне Берое, който по-рано победи Черно море Тича.

Джордан Семпъл бе най-полезен за успеха на „студентите“ с дабъл-дабъл от 21 точки и 17 борби. Шакир Смит реализира 16 точки.

За Спартак Плевен над всички с 16 точки бе Димитър Маринчешки. По 13 точки имаха Константин Коев и Мартин Маринов, а Милован Савич имаше 10 борби и 7 точки.