Академик Бултекс 99 (Пловдив) се наложи трудно с 97:96 (43:20; 15:31; 24:19; 20:21) като домакин над Спартак (Плевен) в среща от 25-ия кръг на баскетболното първенство.

През първата четвърт домакините бяха по-добрият отбор и след края й резултатът беше 40:23 в тяхна полза. През вторите 10 минути ситуацията се промени и гостите осъществиха обрат - 51:58.

Пет минути след началото на третата част плевенчани вече бяха само на точка зад Академик – 63:64, а на старта на заключителния период резултатът вече бе равен – 77:77 след две точки на Гълъбов.

Последва изключителна битка на игрището.  секунди преди последния съдийски сигнал резултатът за пореден път бе изравнен – 94:94, след което Дудев вкара два наказателни за Спартак, но в оставащите секунди домакините от Пловдив имаха късмет и с кош в последната секунда на Семпъл, Академик Бултекс 99 се поздрави с победата – 97:96.

Най-резултатен за победителите бе Шакир Смит в 30 точки. За гостите над всички бе Димитър Маринчешки с 24.

След този успех Академик остана на второ място с баланс 16-6. Спартак пък е 6-и с баланс 10-12.