Баскетболистите на Академик (Пловдив) удариха Левски с 92:87 у дома в отложен мач от 14-ия кръг на НБЛ.

Пловдивчани водеха през голяма част от мача, но „сините“ направиха обрат през третата четвърт и поведоха. Гостите обаче спряха устрема на домакините и измъкнаха победата в заключителната четвърт.

Капитанът на пловдивчани Васил Бачев наниза 27 точки и добави 9 борби в един от най-добрите си мачове за сезона до момента. С 22 точки се отличи Антъни Гуджино, като американецът добави и 10 борби и 5 асистенции. С 16 точки и четири тройки се отличи Николай Титков, а Томислав Минков добави 14 точки.

За Левски Чавдар Костов бе много полезен и за близо 35 минути на терена наниза 28 точки. Ивица Радич завърши с 13 точки и 14 борби, 10 от които в нападение. С 15 точки се отличи Венцислав Петков.

Академик записа осма победа, а има и девет загуби. Левски имат девет успеха и шест поражения.