АЛБА Берлин съхрани шансовете си за класиране на четвъртфиналите на Еврокъп, след като в мач от Група “І” на турнира се наложи с 83:71 над Льо Ман.

Успехът на германския тим означаваше, че за Топ 8 на надпреварата се класира гръцкият Арис. След седмица АЛБА гостува на Ховентут, като победителят в мача се класира за следващата фаза. Льо Ман загуби всички шансове за прогрес.

Берлинчани водеха през по-голямата част от мача, но френският тим на няколко пъти показа борбен дух и се завръщаше в играта. В четвъртата част, след като изоставаше с 15 точки Льо Ман успя да намали до 68:73, но пропусна няколко стрелби и помогна на АЛБА да натрупа нов аванс.

Благота Секулич бе най-резултатен за победителите със 17 точки, а Рашад Райт и Джулиъс Дженкинс добавиха по 15. Дий Спенсър бе най-добрият от Льо Ман с 19 точки, а Марк Селиърс се отчете с 15./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕВРОКЪП
ГРУПА “I”
От 3 март
АЛБА Берлин – Льо Ман 83:71
От 2 март
Арис – Ховентут 84:54
КЛАСИРАНЕ: 1.АРИС 3 победи/2 загуби, 2.Ховентут 3/2, 3.АЛБА Берлин 3/2, 4.Льо Ман 1/4
Предстоящи (9 март): Льо Ман – Арис, Ховентут – АЛБА Берлин

ГРУПА “J"
От 2 март
УНИКС Казан – Галатасарай 92:89
Апоел (Ерусалим) – Пауър Електроникс Валенсия 64:69
КЛАСИРАНЕ: 1.Пауър Електроникс Валенсия 4/1, 2.Апоел (Ерусалим) 3/2, 3.УНИКС Казан 3/2, 4.Галатасарай 0/5
Предстоящи (9 март): Галатасарай – Апоел (Ерусалим), Пауър Електроникс Валенсия – УНИКС Казан

ГРУПА “K”
От 2 март
Брозе Баскетс – Панелиниос 84:81
Биская Билбао Баскет – Бенетон 68:72
КЛАСИРАНЕ: 1.БИСКАЯ БАСКЕТ БИЛБАО 4/1, 2.ПАНЕЛИНИОС 3/2, 3.Брозе Баскетс 2/3, 4.Бенетон 1/4
Предстоящи (9 март): Бенетон – Брозе Баскетс, Панелиниос – Биская Баскет Билбао

ГРУПА “L”
От 2 март
Тюрк Телеком – Гран Канария 78:79
Цървена звезда – ЧЕЗ Нимбурк 55:73
КЛАСИРАНЕ: 1.Цървена звезда 3/2, 2.ЧЕЗ Нимбурк 3/2, 3.Гран Канария 3/2, 4.Тюрк Телеком 1/4
Предстоящи (9 март): Гран Канария – Цървена звезда, ЧЕЗ Нимбурк – Тюрк Телеком

Заб.: Отборите посочени с главни букви и по тъмен шрифт се класират за четвъртфиналите на Еврокъп.