Александър Янев и Кориентес постигнаха трета поредна победа в баскетболното първенство на Аржентина. Отборът се наложи над Ла Юниън с 85:74 у дома в мач от 37 кръг в Северната конференция на Лига Национала. Кориентес има в актива си 19 успеха и 15 поражения, като заема четвърто място във временното класиране, пише Bball.bg.

203-сантиметровото тежко крило се отчете с 8 точки, 6 борби и 1 открадната топка за 14 минути на паркета за Кориентес. При стрелбата си варненецът бе 2/2 за две точки, 1/3 от тройката и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Домакините доминираха в подкошието, като грабнаха 44 срещу 30 борби за Ла Юниън. Кориентес показа и по-точен мерник от средно-далечно разстояние – 52% срещу 42% за гостите.

На 20 февруари Александър Янев и компания ще се изправят срещу Бока Хуниорс.