Апоел Мигдал (Йерусалим) записа трудна победа с 82:80 над румънския Асесофт (Плоещ) в мач от Група „Е“ на Еврокъп. В тази група е и българският шампион Лукойл Академик.

Последната четвърт на мача беше доста драматична, тъй като в нея бяха осъществени пет изравнявания на резултата и пет смени на лидерството. Гостите имаха шанс за победен кош в последната секунда, но Крис Дън стреля неточно.

Джош Дънкан вкара 19 точки за Апоел Мигдал. Роналд Дюпри и Йотам Халперин завършиха с по 17, а Арт Парахуски добави 13 точки и 4 чадъра.

Филип Адамович беше най-резултатен за Асесофт – 18 точки и 5 асистенции. Алхаджи Мохамед завърши с 15 точки и 5 асистенции. Джералд Лий добави 14 точки, а Драган Жекович – 13.

Победата позволи на Апоел Мигдал (Йерусалим) да се изравни с лидерите Пънар Каршияка и Химки. И трите тима имат по три победи и една загуба. Асесофт (Плоещ) е четвърти с 2 успеха и 2 поражения.