Женският тим на Монтана претърпя загуба от словенския Атлет с 64:68 (22:18, 12:12, 11:22, 19:16) в мач от Адриатическата лига. За Монтана това бе второ поражение от пет мача, докато Атлет поведе в класирането с 4 победи и 1 поражение. В Целе българките започнаха по-добре срещата и спечелиха първата четвърт с 22:18. Авансът на гостенките се запази до почивката, но след нея Атлет успя да поведе в резултата. Словенките спечелиха третата част с 22:11, с което поведоха с 52:45.  В началните минути на последната четвърт авансът на домакините дори се увеличи, но в края Монтана направи силна серия, за да сведе изоставането си до 4 точки 25 секунди преди края. Силите на нашите момичета обаче не стигнаха за нещо повече. Най-резултатна за Монтана бе Радостина Димитрова със 17 точки. Американката Шанте Еванс вкара 24 за победителките.
Останалите съперници на Монтана 2003 в група "Б" на Адриатическата лига са Будучност (Черна гора), Цървена звезда (Сърбия) и Бадел 1862 (Македония). Първата фаза на турнира  ще продължи до 21 декември.