Румънският Динамо Букурещ победи Лукойл Академик с 69:68 в контрола, която се игра в северната ни съседка. Начело на Динамо е бившият треньор на Рилски спортист и Балкан Ботевград Александър Тодоров-Ацо. Македонецът много добре знае как се побеждава Лукойл Академик, като го е правел неведнъж и с двата тима, които води у нас. За Динамо играха трима бивши състезатели на Балкан - Павел Маринов, Ноа Далман и Ненад Шулович. Именно Шулович съсече тима от Правец с тройка в последните секунди.

На полувремето Лукойл Академик водеше с 34:29, а преди последната четвърт вече имаше преднина от 14 точки - 55:41. Динамо обаче се вдигна на щурм и обърна резултата само за една четвърт.

Следващата контрола на Лукойл Академик е днес срещу Стяуа. За Динамо това бе последна контрола преди мачовете за Купата на Румъния./БЛИЦ