Дългоочакваният дебют с екипа на Бешикташ направи американската суперзвезда Алън Айвърсън. Бившият MVP на НБА изигра първия си мач с бяло-черния екип пред пълните трибуни на "Кола Турка Арена", но дори и еуфорията на стигна накрая за победата. Бешикташ изпусна успеха в последните секунди, след като водеше с двуцифрена разлика минути преди края, и загуби с 91:94 от сръбския Хемофарм в мач от Еврокъп.

Айвърсън получи специално представяне на терена, а макар да имаше и билети от 150 лири (150 лева), всички бяха разпродадени. Феновете издигнаха специални огромни картонени сърца в черно и бяло, в символ на новия си любимец.

Късмет да ръководи именно срещата на екс-НБА звездата пък имаше българският рефер Мирослав Томов.

Айвърсън игра 24 минути, в които вкара 15 точки, но пропусна 5 от 6-те си опита от средно разстояние. За сметка на това вкара три от четири опита от тройката, взе три борби и направи две асистенции. Най-резултатен за Бешикташ бе Андрю Джеймс Огилви с 20 точки и 12 борби. Със 17 точки и 15 борби за Хемофарм завърши Милан Мачван. /БЛИЦ