Балкан (Ботевград) постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига (НБЛ), след като се наложи при домакинството си на Черно море (Варна) с 87:67 в последен мач от VII кръг.

Най-резултатен за ботевградчани бе Крум Дойчинов с 24 точки, Георги Давидов и Любомир Лилов завършиха съответно с по 16 и 15, а Йордан Бозов добави 12. Васил Кьосев наниза 18 точки за "Моряците", а Александър Янев се отчете с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 13 борби.

Двубоят започна равностойно и двата отбора си размениха по няколко успешни атаки, като с малко повече късмет Черно море успя да поведе - 9:7 след точно 3 минути игра. Възпитаниците на Петър Клечков се активизираха и след добра игра на Крум Дойчинов, както и точна стрелба на Любомир Лилов от тройката, Балкан излезе напред - 18:13. До края на първата четвърт гостите не намериха начин да се противопоставят и разликата остана непроменена - 23:28.

През вторите десет минути Данчо Бозов и компания напълно поеха инициативата, като Дойчинов и Герги Давидов бяха пълни господари в подкошието. След 20 минути игра Балкан водеше с 12 точки - 47:35.
След почивката домакините от Ботевград продължиха да демонстрират по-стойностна игра и след нови силни изяви на Крум Дойчинов, Любомир Лилов и Георги Давидов, разликата бързо скочи на 15 точки. След 30 минути игра резултатът бе 66:49.

През четвъртата част преднината на ботевградчани скочи на 21 точки - 73:52. До края на срещата домакините поддържаха разликата и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал за крайното 87:67./БЛИЦ