Първенецът на България Балкан Ботевград победи шведския Сьодертале Кингс с 82:74 (13:20, 16:16, 29:17, 24:21), но това не се оказа достатъчно за класиране за втория квалификационен кръг в Шампионската лига. В първата среща във вторник Сьодертале спечели у дома със 79:64 и с общ резултат 153:146 елиминира българския шампион.

В Ботевград домакините показаха страхотен баскетбол през второто полувреме, но слабото начало на мача и изоставането от 13:20 след първата четвърт направиха задачата им практически непосилна. До почивката общията пасив от двата мача се запази на 22 точки. По-малко от 3 минути преди края Балкан поведе със 76:65 и се нуждаеше от още само 4 точки в повече, но до пълен обрат така и не се стигна.

Най-резултатен за Балкан в срещата бе Джордан Калахан с 16 точки, Димитър Димитров и Михайло Секулович добавиха по 14, а с 12 остана Марко Радонич. За Сьодертале Дино Пита и Чарлс Колисън завършиха с по 19 точки. В следващия кръг на квалификациите в Шампионската лига Сьодертале ще играе с белгия Антверпен Джайънтс, докато Балкан сега ще продължи участието си в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.