Балкан победи Черноморец като гост с 96:93 в последната среща от програмата на 2-ия кръг в мъжката НБЛ. Мачът бе равностоен от началото до края, но в последните минути гостите използваха по-големия си опит и надиграха "акулите". Това бе първи успех за тима от Ботевград, докато Черноморец записа втора поредна загуба.

Силен мач за победителите изигра Георги Давидов, завършил с 28 точки и 7 борби. Йордан Бозов се отчете с 23 точки и 6 откраднати топки, докато с 19 точки приключи Джош Гонър.

Звездата на Черноморец Прийст Лодърдейл се отчете с 30 точки и 12 борби, докато Симеон Найденов добави 27 точки. Цветелин Иванов вкара 19, всичките през първото полувреме, но това не се оказа достатъчно за успех на черноморци.

В сряда Балкан ще дебютира в Балканската лига като гост на Морнар Бар, докато в неделя в мач от НБЛ приема Рилски спортист. Черноморец пък ще има много трудна задача, тъй като следващата среща на тима е гостуване на шампиона Лукойл Академик. /БЛИЦ