Страхотна контрола изиграха Балкан (Ботевград) и шампиона Лукойл Академик. “Студентите” биха с 84:81 (15:8, 25:19, 20:25, 21:32), като домакините от Ботевград водеха с 20 точки, а почти до края имаха предимство в резултата.

Въпреки че бе приятелски мач, баскетболистите играха на върха на възможностите си, залата бе почти пълна, а на паркета имаше страхотно напрежение.

Балкан игра без контузените си звезди Данчо Бозов и Атанас Радев, а Лукойл бе без Ристе Стефанов и Уили Дийн.

Балкан спечели първата част с 15:8, водеше с 20 точки разлика във втората - 32:12. В края на третата част ботевградчани имаха преднина от 8 точки – 60:52.

В решителните 10 минути Лукойл изравни за 79:79 минута и половина преди края, а в оставащото време успя да изтръгнат победата.

В третата част Перо Антич се опита да стъпче Иван Лилов и играчът на Балкан скочи да се разправя със звездата на Лукойл. Настана кратко меле между двата тима, а до края на двубоя Антич бе бурно освиркан от феновете. Двама съдии от Ботевград също нажежиха докрай атмосферата в зала “Балкан”. Секунди преди края на срещата реферите бяха дали само 1 фаул срещу Лукойл, а почти всички нарушения бяха в полза на шампиона. Това изнерви до краен предел публиката, която не спря да освирква съдиите и с право ги набеди за отнетата победа, макар и в контрола.

В следващия кръг (на 6 и 7 март) Балкан гостува на Рилски спортист, а Спартак (Плевен) приема Лукойл Академик./БЛИЦ