Баскетболистите на Балкан (Ботевград) разбиха като гости Академик (София) с 98:68 и след 2-0 победи се класираха за полуфиналния плейофи на НБЛ. Тимът на Небойша Видич надигра тотално младите баскетболисти на Георги Давидов, печелейки във всяка една от четирите части на срещата в Правец. ДиВон Уошингтън бе над всички за гостите с 20 точки, Игор Кесар вкара 18, Брандън Фортънбери приключи с 13, а Христо Захариев и Джордан Калахан добавиха съответно 12 и 11. Йордан Минчев бе най-резултатен за домакините с 26 точки, 8 борби и 2 асистенции.

В същото време Ямбол шокира Академик Бултекс 99 и след 97:79 в своята зала „Диана” изравни четвъртфиналната серия до 1-1 победи. Така ще се играе трети решителен мач тази сряда в Пловдив. Брайкъс Перин бе най-резултатен с 29 точки и 7 асистенции за 35 минути игра за Ямбол. Станислав Говедаров вкара 25 точки, а Алън Арнет завърши с 22 точки, 5 асистенции и 6 борби. Мартин Дурчев вкара 18 точки за Академик Бултекс 99, а Васил Бачев добави 11.