Балкан (Ботевград) постигна втора поредна победа в първенството на НБЛ (Националната баскетболна лига), след като успя да спечели като гост срещу Ямбол със 73:69.

С основен принос за победата бе Иван Лилов с 21 точки и четири откраднати топки, а 13 и 5 борби добави Йордан Бозов.

За Ямбол Димитър Ангелов бе над всички със свойте 21 точки и шест борби, а 10 добави Юли Радионов.
На полувремето гостите от Ботевград водеха с 35:31. В третата част обаче домакините се разиграха и спечелиха с 22:17, с което резултата след 30 минути игра стана 53:52.

Последната четвърт премина при изключителна размяна на кошове или неуспешни атаки, които поддържаха резултата равен почти през цялото време. Минута преди края на срещата резултата бе 68:68. В този момент Иван Лилов успя да отбележи само един от двата фала за 69:68 в полза на Балкан. Домакините изравниха за 69:69, но Йордан Бозов отново изведе гостите напред след два точно изпълнени фаула – 71:69. Отново той изпълни два фаула и вкара за крайното 73:69.

Черноморец поднесе изненадата в този кръг, след като победи у дома Спартак (Плевен) с 99:85./БЛИЦ