Баскетболистите на Балкан Ботевград се наложиха над Работнички Скопие с 86:83 (15:17, 17:16, 31:25, 23:25) в първия си мач от приятелския турнир за Купата на Плевен в зала "Балканстрой" и се класира за финала.

В спора за първото място в надпреварата в неделя (17 септември) тимът на Балкан ще срещне победителя от другия двубой тази вечер между домакините от Спартак Плевен и сръбския Борац Чачак. Също утре предстои и мачът за третото място на турнира.

Българският шампион изоставаше след първата четвърт, но се доближи до 32:22 на почивката и изигра по-силно второ полувреме срещу състава от Република Северна Македония.

Карл-Йохан Липс бе най-резултатен за богевградчани и оформи "дабъл-дабъл" от 25 точки и 11 борби, като добави и 4 асистенции. С 12 точки завърши Илиян Пищиков, а трима вкараха по 10 - Димитър Димитров, Георги Герганов и Михаил Гавазов. Майки Диксън реализира 9 точки, а Николай Грозев - 8.

За Работнички Куинтън де Коузи отбеляза 22 точки, а Димитрик Трайс добави 20 точки.