Балкан записа четвърта поредна победа в Балканската лига. Този път тимът на Александър Тодоров се наложи с 96:91 над румънския Крайова като гост.

Домакините водеха след първото полувреме, а в края на третата част имаха аванс от 11 точки. Балкан обаче направи серия от 12:0 в заключителната част и обърнаха резултата в своя полза.

Мартин Маринов завърши с 20 точки за успеха на тима от Ботевград. Ноа Далман завърши с дабъл дабъл – 20 точки и 11 борби. Иван Лилов добави 18 точки. Травис Бюро се отличи с 23 точки и 5 борби за Крайова.

Балкан вече има 7 победи и 5 загуби в Балканската лига и има големи шансове за участие във финалната четворка на турнира. След седмица ботевградчани приемат Галил Гилбоа в зала “Универсиада” в София.