Балкан (Ботевград) запази третото място в класирането в Националната баскетболна лига (НБЛ) след редовния сезон. Тимът воден от Петър Клечков разби в мач от последния кръг Черноморец с 91:71 в Ботевград. Домакините спечелиха и четирите части и заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен бе Георги Давидов с 21 точки, а с по 15 завършиха Мартин Маринов и Иван Лилов. 10 точки добави Димитър Филипов, а Балкан игра без звездата си Йордан Бозов. Капитанът Атанас Радев остана само с 6 точки, но игра твърде малко – 15-ина минути.

За гостите от Бургас най-резултатен бе Христо Захариев със 17 точки, с 16 остана американецът Дуейн Мортън.

Ямбол победи като гост Рилски спортист с 84:77, но остана на четвъртото място след края на редовния сезон. Само загуба на Балкан можеше да класира Ямбол в тройката. Най-резултатен за тима бе Юлиан Радионов с 19 точки, а Павел Маринов добави 18. За домакините, в отсъствието на капитана Александър Груев, Симеон Найденов вкара 29 точки, а Богдан Боев добави 14./БЛИЦ