Шампионът в Балканската Лига Галил Гилбоа нанесе първо домакинско поражение на Балкан (Ботевград) в турнира този сезон. "Зелените" отстъпиха на израелците със 71:77 (19:21, 16:22, 20:8, 16:26) и вече имат 7 победи и 6 загуби, заемайки 5-ото място във временното класиране. Галил е на върха в подреждането с 10 победи и 4 поражения и е сигурен поне за плейофа.

Припомняме, че първите два отбора в крайното подреждане се класират директно за Файнъл 4. Отборите от 3-о до 6-о място играят помежду си (шести срещу трети и пети срещу четвърти), за да определят другите два отбора за Файнъл 4.

В днешната среща в зала "Универсиада" гостите контролираха играта през първите две части и имаха (35:43) след едно изиграно полувреме. През третата четвърт Балкан показа коренно различно лице и ограничи съперника си до само 8 точки, реализирайки 20 от своя страна, за да постигне пълен обрат за 55:51 след 30 изиграни минути. Ботевградчани задържаха лидерската позиция и в първата половина на последната част, преди Галил да вдигне оборотите и да затегне защитата. Последният кош на Балкан в мача дойде след тройка на Мартин Маринов за 71:63 при оставащи 4:14 минути. След това домакините така и не успяха да намерят правилния път към коша на Галил, а израелците реализираха 14 точки, за да триумфират със 71:77.

Иван Лилов бе най-резултатен за Балкан със 17 точки, Ноа Далман добави 14 и 13 борби, а Мартин Маринов се отчете с 11 точки.

Американецът Дешон Симс наниза 24 точки за победителите от Израел.