Балкан (Ботевград) постигна поредна победа над Рилски спортист, този път в група “В” на Балканската лига. Момчетата на Петър Клечков удариха Рилецо със 71:65 (16:15, 21:15, 16:22, 18:13) в залата в Правец и постигнаха първи успех в групата. Така лидер в групата е Морнар с две победи от два мача, Рилски спортист е на второ място с една победа и две поражения, Фени Индустри и Балкан са с по една победа и една загуба, а последен е Муреш с едно поражение.

Най-резултатен за Балкан днес бе Георги Давидов със 17 точки, Любомир Лилов завърши с 13, с 12 се отчете Йордан Бозов, а с по 11 останаха Джош Гонър и Дуейн Мортън. За Рилецо най-много вкара Иван Лилов - 13, Караджовски, Мароевич и Ваклинов останаха с по 12.

В днешния двубой играчите на Балкан за пореден път демонстрираха отлична игра срещу Рилски спортист. Първата част бе за “зелените” от Ботевград - 16:15. Данчо Бозов вкара тройка за 16:11, Мароевич и Караджовски намалиха за крайното 16:15 в полза на Балкан. Втората част отново бе за ботевградчани, които се оттеглиха с комфортна преднина на полувремето - 37:30.

През второто полувреме Рилски спортист започна много добре и бързо стопи преднината. Рилецо дори поведе при 41:42 и 44:45, както и при 49:50 и 57:59 в началото на четвъртата част. От тук до края на мача обаче “зелените” показаха отлична игра и психика и стигнаха до успеха. В основата на успеха бе Георги Давидов, който направи 64:62, направи го и при 66:62. Груев намали при 64:66, но Дуейн Мортън реализира един от двата фаула за 67:64 за Балкан. При атаката за Рилски спортист Александър Груев изпусна топката, но Гонър направи фаул срещу Ваклинов. Той вкара само един от двата фаула, а при борбата Мароевич фаулира Давидов. Играчът на Балкан вкара и двата фаула за 69:65. Последва пропуск на Груев и нарушение срещу Мортън, който също бе точен на два пъти от наказателната линия за крайното 71:65./БЛИЦ