Балкан победи Ямбол с 91:69 в дербито на кръга от Булсатком НБЛ. Домакините са четвърти във временното класиране с 8 победи и 5 загуби. Ямбол остана пети със 7 успеха и 6 поражения.

Балкан пречупи съпротивата на гостите най-вече с отлична игра и агресия през цялата трета част. Отборът беше много ефективен в нападение и след като спря много нападения на ямболии, успя бързо да натрупа сериозна преднина. Серия от 10:2 на Балкан за край на периода направи резултата 67:50 и предреши крайния изход. Най-резултатен за победителите беше ветеранът Йордан Бозов с 19 точки и 5 борби. 16 вкара Владимир Панич, 15 – Урош Петрович, а 13 – Станимир Маринов. Дебют със зелената фланелка записа Станислав Славейков, който вкара 6 точки.

За Ямбол Мартин Дурчев вкара 24 точки, а Станислав Говедаров – 12. В следващия кръг Балкан ще гостува на Черноморец, а Ямбол ще посрещне Лукойл Академик.