Левски Лукойл записа първа загуба за сезона в баскетболното ни първенство, след като загуби драматично в София от шампиона и основен конкурент за титлата Балкан (Ботевград). Гостите надделяха със 76:73 в зала "Универсиада", а успехът бе изкован с тройка в последната секунда на Джордан Калахан.

Ботевградчани започнаха отлично срещата и след само 5 минути вече имаха двуцифрен аванс. Отборът на Тити Папазов се съвзе и започна също да реализира, но играчите на Балкан бяха почти безгрешни и след първата четвърт имаха солиден аванс - 30:17.

Разликата се запазваше, а на всичко отгоре Брендън Йънг от Левски напусна игра след удар в бедрото. Малко преди края на полувремето гостите вече водеха с 20 точки. “Сините” направиха бърза серия от 7-0, за да намалят до 35:48, а добрите минути за тях продължиха, като разликата падна до 40:50 на почивката.

Столичани започнаха силно второто полувреме и се доближиха само на три точки от Балкна. Малко по-късно бе фиксирано равенство - 50:50, а кош на Чийтъм изведе домакините напред с 52:50 за пръв път. Преди началото на последната четвърт Левски имаше аванс 59:57.

Започна размяна на точки и водачество в последните 10 минути. Малко повече от минута преди края на срещата резултатът бе 70:70. Крис Минков вкара тройка за 70:73, принуждавайки Тити Папазов да вземе прекъсване при оставащи 23.9 секунди. Чийтъм пропусна от тройката, но борбата бе за Левски Лукойл, а Великов бе фаулиран при стрелба отдалеч, след което вкара и трите наказателни удара - 73:73. До края оставаха 12 секунди.

Калахан наниза тройка почти с изтичането на времето, за да осигури победата на Балкан - 73:76, след като в последвалото нападение Петков изпусна да вкара.

След днешната среща Балкан и Левски Лукойл имат еднакъв актив - по 6 победи и 1 загуба.