Шампионът Балкан надигра отбора на Ямбол с 98:76 (27:19, 28:23, 27:15, 16:19) като домакин в Ботевград в мач от 18-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе 12-а от 16 мача за втория във временното класиране Балкан, докато Ямбол допусна 11-а загуба.

След сравнително равностойна първа четвърт, завършила с аванс за Балкан от 27:19, домакините доминираха срещу съперника до края на двубоя. Най-голямата разлика достигна 33 точки в четвъртата част при 92:59 при оставащи малко повече от 7 минути игра.

До почивката баскетболистите на Балкан натрупаха 13 точки аванс за 55:42, възползвайки се от превъзходството си в борбата под коша (46-35) и по-точната си стрелба от далечна дистанция (12 срещу 4 тройки), а след третата четвърт резултатът бе 82:57 в полза на ботевградчани.

Мануел Суарес бе най-резултатен за успеха на Балкан и завърши с „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 13 борби. Николай Грозев допринесе с 16 точки и 7 борби, а Димитър Димитров се отчете с 13 точки и 5 борби. Христо Захариев пропусна двубоя.

За Ямбол Доминик Кристиано отбеляза 15 точки и 9 борби, а Декуан Морис добави 12 точки. За гостите не игра Павел Маринов.

В следващия кръг на 4 февруари Балкан ще гостува на Черно море Тича във Варна, а за тима на Ямбол предстои домакинство на Рилски спортист.