Балкан представи отбора си за новия сезон и надви драматично македонския Работнички с 83:80 в последната си контрола, играна в Ботевград.

Домакините губеха с 5 точки в края на първата част – 16:21, но впоследствие обърнаха резултата в своя полза. Все пак Балкан пак изоставаше в края на първото полувреме с 38:44. До средата на третата част Балкан изравни резултата и поведе, но въпреки това пак губеше преди последната четвърт – 59:60.

Заключителната част бе изключително равностойна, но три минути преди края Балкан вече водеше със 78:73 и разликата от 5 точки се запази до самия край на срещата.

Най-резултатен за успеха на тима от Ботевград бе Станимир Маринов с 19 точки, а Павел Маринов добави 14 пункта. По 13 точки вкараха Петер Седмак и Айкмайър.