Балкан записа труден успех със 77:74 срещу Ямбол в интересна среща от НБЛ. Ямболии, водени от Иван Чолаков, бяха близо до победата, но през последната част домакините обърнаха резултата и съумя да спечели срещата. Балкан вече има 5 успеха за сезона, както и 3 поражения. Ямбол пък е с 2 успеха и 6 поражения в актива си.

Гостите от Ямбол започнаха срещата изключително силно и след тройка на Мартин Дурчев и кош на Павел Маринов поведоха с 5:0. Крум Дойчинов вкара наказателен удар за Балкан, но ямболии отговориха с нова серия, която направи резултата 11:1 в тяхна полза след по-малко от 4 минути игра, пише bgbasket.com. В средата на първата десетка преднината на Ямбол стана 12 точки. Rезултатът след 10 минути игра беше 24:13.

Отборите извършиха по няколко поредни грешки в началото на следващата част, преди С няколко успешни атаки за ботевградчани след силна игра на Крум Дойчинов и Джош Гонър, а разликата бе намалена само на 4 точки – 33:29. Тройка на Маринов малко преди почивката направи аванса на Ямбол 9 точки за резултат 39:30.

Повече от минута след началото на третата четвърт отборите не успяха да вкарат кош, след което Дойчинов и Маринов си размениха по 2 точки за 41:32. Дуейн Мортън направи много силно включване за Балкан и след 4 поредни точки за него дефицитът на тима му стана само 5 за 36:41. Това предизвика Иван Чолаков да вземе прекъсване, веднага след което Симон Финжгар наниза тройка. Тогава обаче домакините отговориха с нови 4 точки за 40:44. Крум Дойчинов правеше пореден добър мач, а 5 поредни точки на Йордан Бозов приближиха Балкан само на една от противника при 49:50. Последваха почти 2 минути без кош, а след края на частта Ямбол имаше преднина от 2 точки – 55:53.

Дуейн Мортън изравни резултата в началото на решителната част, а Димитър Филипов изведе Балкан напред за първи път в мача. Мартин Дурчев обаче веднага отговори с тройка, а в следващите минути водачеството се смени няколко пъти. Кошове на Илия Цветкович и Мартин Дурчев изведоха Ямбол с 6 точки напред и Петър Клечков поиска тайм-аут 5 минути и половина преди сирената. Разликата стана 8 точки, но след страхотна игра на Йордан Бозов наниза 8 поредни точки, за да изравни резултата при 70:70. Последва размяна на кошове между Мартин Дурчев и Георги Давидов, след която домакините бяха с точка напред. До края Бозов вкара два наказателни удара и така Балкан спечели със 77:74.

Йордан Бозов бе най-силен за победителите със своите 22 точки, 7 борби и 4 асистенции. Крум Дойчинов се включи с 13 точки, а Джош Гонър реализира 12 и подаде 3 асистеции.

За Ямбол много добре се представи Павел Маринов, който беше най-резултатен в тима си със 17 точки, като овладя и 5 борби. Симон Финжгар добави 15 точки и 6 борби, а Мартин Дурчев вкара 14./БЛИЦ