Балкан Ботевград записа труден успех в поредния си мач от младежката лига. "Зелените" гостуваха на Рилски спортист в Самоков и спечелиха с резултат 67-64. Така те остават твърдо на третото място за момента с 4 успеха и 2 поражения, докато Рилецо е с баланс 2-6 и за момента заема 4-а позиция, но с най-много играни срещи от всички отбори. Първото полувреме бе равностойно, като едва в третата част се получи първото откъсване. Гостите успяха да дръпнат с двуцифрена разлика, но пък в последната част самоковци опитаха обрат. Те бяха близо да го постигнат, но пък в решителните моменти ботевградчани изковаха успеха.

Най-резултатен за победителите бе Николай Маринов с 22 точки, а с 15 и 8 борби завърши Ивко Ивков. За домакините Александър Милов направи дабъл дабъл с 26 точки и 13 борби, а Георги Кръстев е с 19 и 17./БЛИЦ