Балкан се наложи над Ямбол с 80:97 в мач от 8-ия кръг в Sesame Национална баскетболна лига. Началото на срещата бе забавено, тъй като съдиите попаднаха в задръстване заради лошото метеорологични условия в страната.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, възползвайки се от по-ефективната си стрелба, а най-голямата им преднина достигна 19 точки. Балкан водеше 49:39 на почивката, а в третата четвърт увеличи още аванса си до 69:51 преди последната четвърт. Гостите от Ямбол не поведоха в нито един момент от двубоя.

Малик Топин бе най-резултатен за Балкан с 26 точки и 3 борби, а капитанът Димитър Димитров се отчете с 15 точки, 2 борби и 2 асистенции. Айзък Бонтон завърши с 24 точки, 6 борби и 4 асистенции за Ямбол, а Питър Кис добави 22 точки и 3 борби.