Баскетболистите на Балкан (Ботевград) спечелиха шампионската титла, след като се наложиха с 66:54 точки срещу Рилски спортист в четвъртия мач от финалната серия в НБЛ. По този начин "зелените" победиха в серията с 3:1 успеха и ликуват с трофея.

Това е шеста титла на България за Балкан, като за последно те бяха шампиони през 2019 г. отново начело с Небойша Видич.

Рилски спортист пък завършва шампионата със сребърните отличия за втора поредна година.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Домакините, чиито фенове гледаха и този мач на екрани пред залата заради наказание, започнаха много добре и поведоха с двуцифрен аванс, но позволиха в началото на втората четвърт съперникът да навакса и дори да поведе.

Балкан завърши полувремето със серия от 19:3 и на почивката се откъсна с 42:27.

През третата четвърт разликата мина 20 точки и въпреки усилията на самоковци, които свалиха изоставането си до 9 точки, ботевградчани с много хъс удържаха успеха.

Най-резултатен за успеха бе Амад Рори със 17 точки. Най-полезен в мача обаче бе Крисчън Джоунс, нанизал 15 точки и добавил 13 борби. Девон Уошингтън добави 10 точки за домакините.

За Рилски спортист Павлин Иванов завърши с 24 точки. Крисчън Джоунс бе определен за MVP във финалната серия.