Вицешампионът от последното ни баскетболно първенство Балкан (Ботевград) спечели безпроблемно като гост поредната си среща в А-1. Този път ботевградчани се наложиха като гости над Спортист (Своге) със 129:71. В двубоя не взе участие Мартин Хорозов, който е контузен, съобщава сайтът botevgrad.com.

В третата и четвъртата част Георги Младенов пусна в игра резервите. А те дори не бяха юношите старша възраст, които играха във Варна мач от Младежката лига, а момчета от кадетите, пристигнали от турнир в Перник.

Въпреки липсата на интрига съдиите Николай Гайтанджиев и Емил Георгиев свириха безобразно. Това ядоса Георги Младенов и той им отправи забележки, те пък решиха да го изгонят. Вместо него мача до края води кондиционният треньор Марин Яцински.

С най-много точки за Балкан бе Любо Лилов – 33, 29 добави звездата Наско Радев, е с 26 се отчете Ценко Наков.

Новият треньор на Дунав 2007 Росен Барчовски почна с победа. Русенци се наложиха като домакини трудно над Славия с 82:78./БЛИЦ

Резултати от А-1, 4 кръг

Спортист (Своге) – Балкан 71:129

Дунав 2007 – Славия   82:78

Овергаз – Дунав   98:68

Видабаскет – НСА       102:71

Класиране: 1.Балкан 4/0 +151, 2.Видабаскет 4/0 +116, 3.Черноморец 3/1 +43, 4.Овергаз 2/2 + 16, 5.Дунав 2007 -10, 6.НСА 2/2 -17, 7.Славия 2/2 -20, 8.Берое 1/3 -19, 9.Дунав 0/4 -104, 10.Спортист 0/4 -156