Баскетболистите на Балкан сразиха тези на Левски Лукойл със 100:81 в първото си домакинство от полуфиналната серия и намали изоставането на 1-2 победи. Мач номер 4 е във вторник от 19:00 часа отново в Ботевград.

До почивката и през третата четвърт двата тима бяха равностойни, а в последната част първо контузия получи крилото на ботевградчани Крис Минков, а след това за две технически нарушения бе дисквалифициран треньорът на тима Йовица Арсич. Въпреки това домакините доминираха и след 27:14 в тази четвърт спечелиха мача.

Дарко Балабан завърши с 20 точки и 13 борби за победителите, а със 17 точки се включи Давонте Джордан, докато по 14 нанизаха Крис Минков и капитанът Димитър Димитров. Станимир Маринов вкара 13 точки, а с по 10 се отличиха Божидар Аврамов и Денислав Вутев.

За Левски Лукойл 18 точки реализира Кийт Бенсън, 15 вкара Тайрън Бразелтън, а по 13 добавиха Чавдар Костов и Венцислав Петков. Йордан Минчев вкара 11 точки.