Балкан (Ботевград) победи Черно море със 75:61 в мач от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). След успеха Балкан остава на 6-о място с 9 победи и 17 загуби, Черно море е една позиция по-напред с 10 успеха и 16 поражения. Двата тима ще спорят за петото място, а до края на редовния сезон остават още два кръга. Най-резултатен в двубоя в Ботевград беше Тихомир Желев от Черно море с 24 точки, но като цяло отборът не игра добре. Домакините от Балкан натрупаха аванс в последната четвърта част, която взеха със 17:9. В последните десет минути се разиграха Станимир Маринов, Драгомир Мароевич и Айзея Мартин. Най-резултатен за "зелените" стана Станимир Маринов с 18 точки, 13 добави Мароевич, с 10 остана Емил Бинев.

“Имаше добра комуникация между момчетата, за разлика от мача в Самоков. До плейофите остават две седмици, трябва да работим и да изчистим някои грешки. Днес успяхме да оставим Черно море на 60 точки, което говори за добра игра в защита”, заяви треньорът на Балкан Михаил Михайлов.