Балкан спечели гостуването си на Левски 2014 със 76:61 в среща от 6-ия кръг на баскетболния шампионат.

Балкан поведе още в първите минути, но домакините останаха близо в резултата и след една част резултатът беше равен – 20-20. В първите минути на втория период Левски 2014 поведе, но в средата на частта Балкан взе водачеството и остана напред за 40-34 на почивката. Ботевгадчани спечелиха следващите две части и нито за момент не загубиха контрола над мача, за да стигнат до победа.

За победителите Станимир Маринов реализира 21 точки. По 16 отбелязаха Амин Хот и Михайло Секулкович. За "сините" точки се отличи Станислав Славейков, а 13 добави Евгени Хаджирусев.

Балкан е с актив от 2 победи и 3 загуби, като заема 7-о място във временното класиране. Левски е на предпоследната 8-а позиция с актив от 1 победа и цели 5 загуби.