Рилски спортист спечели трудно със 73:66 при гостуването си на Берое в дербито от 13-ия кръг на НБЛ. Треньорът на победителите Росен Барчовски коментира мача. „Рядко, когато има напрежение, когато двата отбора играят за победа на всяка цена, може да се получи красива игра. Случва се, но много рядко. Това се отрази на нашия отбор най-вече в стрелбата – имаме 22/4 за три точки при положение, че имаме доста добра стрелба по принцип. Отдавам го именно на това напрежение, заяви Барчовски. - Направихме и някои грешки през първото полувреме – технически грешки и вкарахме само 29 точки. Второто полувреме беше по-добро, но не достатъчно. Имаме доста по-голям потенциал в много отношения. Трябва да си поздравя играчите, защото спечелихме като гости във Варна, в Плевен и в Стара Загора, което все пак говори за характер и стойност на отбора.”