Барселона победи Лаборал Куча като домакин с 84:57, в първи полуфинален двубой в Лига Ендеса.

Александър Везенков записа малко повече от 20 минути като резерва, като се представи на добро ниво. Българинът вкара две стрелби от три опита и завърши с 5 точки. Освен това в актива си той добави и 4 борби и 2 асистенции.

Барса започна мудно, но бързо намери темпото си и затвори първата четвъртина с 16:9.

Втората четвърт Барселона започна да играе с все по-ясен план, а Александър Везенков записа първи три точки в двубоя, в който каталунците возеха с  43:28 след 20 минути игра.

Каталунците продължиха да поддържат аванса си и в третата част, затваряйки с 24:15 и повеждайки в резултата с 67:43.

В последната част Барселона се отпусна и я спечели само с три точки разлика за крайното 84:57.

Следващият плейоф е отново в Барселона в неделя, играе се до три от пет победи.