Баскетболистите на Барселона победиха Реал (Мадрид) с 64:59 и спечелиха Купата на Испания.

Каталунците вкараха само един кош от игра в първите си 17 атаки. На тях им отне 10:15 минути, за да отбележат втория.

"Белите“ поведоха с 15:1 точки, а края на първата четвърт дойде при 19:5 за тях. Те успяха да поддържат преднина от над 10 точки преди почивката, която дойде при резултат 29:18.

Никола Миротич избухна в третата четвърт, когато отбеляза 11 точки, а Барселона изоставаше в края на частта само с пет точки 41:46.

В началото на последната четвърт Барселона направи серия от 7:0, за да поведе с 48:46. След това Йокубайтис отбеляза девет поредни точки, а Барселона поведе с 59:53.

Серхио Иуй успя да изравни резултата 59:59, а до края оставаха 45 секунди. Последваха четири поредни точки на Миротич и пропуск на Габриел Дек от чиста стрелба. Така каталунците успяха да триумфират с купата.