Барселона победи драматично у дома Панатинайкос със 72:70 в първа среща от четвъртфиналната серия помежду им Евролигата.

С основен принос за 13-ата поредна победа на Барса в турнира бе Хуан Карлос Наваро, реализирал 14 точки, като 12 от тях бяха от тройки. По 13 точки Виктор Сада и Анте Томич, който завърши срещата и с 12 борби. За гостите от Гърция с по 13 точки и 4 борби се отличиха Джеймс Джист и Стефан Лазме.

Съперниците си размениха по една част през първото полувреме, а Панатинайкос спечели третия период и 6 минути преди края на редовното време водеше с 6 точки. Домакините обаче наваксаха изоставането си и вкараха срещата в продължение, като две минути преди неговия край Хуан Харлос Наваро наниза решаваща тройка за успеха на каталунците.

Играе се до 3 успеха от 5 срещи, а вторият мач е в четвъртък, като каталунците отново да домакини. Първите срещи от останалите три сблъсъка в четвъртфиналите на Евролигата са днес.