Барселона е новият баскетболен шампион в испанската Лига Ендеса. „Блаугранас“ надделяха над Реал Мадрид с 3-0 победи във финалната серия. Баскетболистите на Барселона затвориха серията след победа с 93:82 в „Уизинк Сентър“ в Мадрид.

Двубоят започна изключително равностойно, като в средата на първия период резултатът бе равен при 11:11, а в края на частта Реал Мадрид успя да поведе с 21:20. Втората част започна със серия от 9:1 за Барселона, след която поведе с 29:22, но до полувремето Реал Мадрид си върна аванса при 41:38.

Барселона владееше инициативата почти през цялата трета част, като водеше с 57:53 броени минути преди края на периода, като успя да задържи аванса си до 67:66 преди решителната четвърт. Само три минути след началото на последния период „блаугранас“ вдигнаха аванса си до осем точки при 81:73. Барселона продължи с постоянните си изяви и затвори мача при 93:82.

Най-резултатен за Барселона бе Ян Весели, който завърши срещата с 19 точки, а голямата звезда Никола Миротич завърши двубоя с 14 пункта и 5 овладени борби.

Валтер Таварес бе единственият по-ефективен баскетболист на Реал Мадрид, завършвайки мача с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби.