Баскетболният Барселона допусна шестата си загуба през настоящия сезон в Евролигата. Тимът на Шарунас Ясикевичус отстъпи при домакинството си на Виртус Болоня със 75:83 (15:26, 24:16, 18:18, 18:23).

Габриел Люндберг бе най-резултатен за италианците с 20 точки. Семи Оджелей добави още 14 точки, а Маму Джайте реализира 10 точки за отбора на Виртус. Ян Весели отбеляза 12 точки за Барселона, а Оскар Да Силва, Кайл Курич и Нико Лапровитола бяха точни с по 11.

Партизан пък се разправи с Монако в последната четвърт, побеждавайки със 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12) в "Щарк Арена" в Белград. По този начин тимът на Желко Обрадович продължи чудесната си форма и регистрира четвъртия си пореден триумф в надпреварата.

Матиа Лесор вкара най-много за победителите - 21 точки и 8 борби. Кевин Пънтър се отчете с 19, а Ям Мадар вкара 15 точки.