Баскетболният Барселона постигна впечатляваща победа в най-силния клубен европейски турнир - Евролигата. Каталунците сразиха като домакини турския Пънар Кършияка (Измир) със 107:79 (26:16, 22:21, 31:20, 28:22). Българинът Александър Везенков влезе в игра и записа 05:27 минути в началото на втората четвърт. Нашето момче имаше само една неуспешна стрелба от зоната за три точки и извърши едно нарушение. Преди началото на двубоя публиката отдаде заслуженото на легендата Хуан Карлос Наваро, който мина границата от 1000 мача за Барселона. Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от терористичните атентани в Париж.

Четирима от Барселона минаха границата от десет точки - Шейн Лавал (19), Карлос Аройо (18), като наниза шест тройки от седем опита. С 16 точки остана Анте Томич, а 14 добави Джъстин Долман. За гостите от Пънар Кършияка над всички бе Джо Регланд с 26 точки, с 13 остана Кенан Сипахи. Домакините от Барселона имаха изключителна успеваемост при стрелбата за две точки - 76% (29/38), както и от тройката - 46% (12/26).

Първата част завърши с 26:16 за Барселона след силни изяви на Анте Томич, Джъстин Долман, Хуан Карлос Наваро и Карлос Аройо. Именно гардът от Пуерто Рико наниза тройка в последните секунди за 10-точковата разлика след първата четвърт. Аройо започна вихрено и втората четвърт - с тройка, която доведе резултатът до 29:18. В началото на тази част на игрището се появи и Александър Везенков. Българинът обаче направи нарушение при една от първите си изяви, а след това Аройо продължи да бъде безпощаден от зоната за три точки. Гардът вкара четвърта поредна тройка за 32:21, а Шейн Лавал покачи на 34:21. Гостите от Измир направиха бързо серия от 5:0 и намалиха резултата до 34:26. Четири минути преди края на частта Везенков отстъпи мястото си, тъй като домакините допуснаха Пънар Кършияка да се доближи само на шест точки - 37:31. Брад Олесон успокои каталунците с тройка за 41:31. Томаш Саторански продължи успешната серия на Барселона от зоната за три точки и резултатът стана 46:35. Полувремето приключи при резултат 48:37 в полза на испанския гранд. Домакините бяха 50% при стрелбата от трите точки (8/16), докато Пънар Кършияка бе едва 25% (3/12).

Третата част започна с тройка за Барселона за 51:37, след което обаче серия от 8:3 доближи гостите от Измир до 54:45. Стратос Перпероглу отбеляза две точки и бе фаулиран за 57:45. Хуан Карлос Наваро наниза тройка за 61:47, а Анте Томич завърши с алей-ъп атака за 63:47. Три минути преди края на частта домакините водеха спокойно със 71:55. Шейн Лавал фиксира края на третата част при резултат 79:57, след като вкара две точки и бе точен от фаул. В началото на последната четвърт каталунците продължиха да увеличават преднината си и след кош на Лавал тя стана 24 точки - 81:57. Саторански вкара две точки за 83:60. Лавал заби мощно след алей-ъп за 87:62. Алекс Абринес наниза нова тройка за 92:66. Четири минути преди края авансът на Барса стигна 30 точки - 98:68. Шейн Лавал направи 100:70, а Самардо Самуелс добави още две точки за 102:70. Карлос Аройо заби поредната тройка за 105:77. В крайна сметка Барселона спечели със 107:79.

Това бе пети пореден успех на Барса в група "С", с който е на върха в класирането, като има и една загуба (именно от Пънар Кършияка в първия мач). Следващата среща на Везенков и компания в Евролигата е на 26 ноември - гостуване на полския Жельона Гора.