Локомотив Кубан победи Барселона със 78:74 в мач от 10-ия кръг на Евролигата. С този успех руският тим се укрепи на върха в класирането с 8 победи и 2 загуби. Каталунците останаха втори с актив от 6 успеха и 4 поражения.И двата тима продължават в следващата фаза на турнира.

Срещата беше равностойна до последната част. Тогава домакините започнаха да трупат преднина и я спечелиха с 24:14, а с това изтръгнаха и крайната победа. С най-голям принос за успеха на Локомотив бяха Малкълм Дилейни с 19 точки и Антъни Рандолф с 16. С 10 точки се отличи Крис Сингълтън, а с 8 завърши Виктор Клейвър и Райън Брокхоф.

Александър Везенков записа 16 минути за Барса. Българският национал отбеляза 8 точки за престоя си на игрището. Хуан Карлос Наваро беше най-резултатен от гостите с 22 точки, а Анте Томич се отчете със 17. Пау Рибас и Самардо Самюелс приключиха срещата с по 6 точки.