Барселона записа домакинска загуба с 85:89 от Анадолу Ефес в мач от шестия кръг на Евролигата, а българският национал Александър Везенков в трети пореден мач не беше в групата на каталунците.

Везенков пропусна победата над Олимпиакос в същия турнир през миналата седмица, а след това не игра и при успеха над Билбао в първенството. За Анадолу Ефес това е първа победа в Евролигата през сезона.

Владимир Щимац вкара 22 точки за успеха, по 21 точки добавиха Рики Ледо и Ерик МакКалъм. Кевин Серафин наниза 19 точки за Барселона.

Иначе натурализираният национал Дий Бост записа първи минути в Евролигата този сезон. Гардът се включи за 14 минути и с 2 точки в рекордната победа на Жалгирис като гост на Олимпия Милано с 94:62.