Баскетболните Барселона и Макаби Тел Авив се класираха за четвъртфиналите в Евролигата. Двата тима оглавяват първите две места в група Н и не могат да бъдат изместени след последните срещи.

Барса записа петата си победа в групата в интересен мач срещу Канту. Въпреки разликата в класите, италианците оказаха сериозна съпротива на испанския гранд и отстъпиха само с точка – 62:63. Най-резултатен за победителите беше Бонифас Н’Донг с 13 точки, а Хуан Карлос Наваро се включи с 12 и 4 асистенции. За Канту Гиорги Шермадини наниза 14 точки, а с 12 завърши Дорон Пъркинс.

В другата среща от групата Макаби Тел Авив победи Жалгирис със 70:66. Тимът изоставаше през голяма част от срещата, но след страхотни последни 10 минути обърна резултата и взе победата. Кийт Лангфорд наниза 17 точки за успеха, а с 11 се включи Ричард Хендрикс. За Жалгирис с 20 се отчете Сони Уиймс, а 12 добави Дайниус Шаленга.

Действащият европейски клубен шампион Панатинайкос също се класира за четвъртфиналите, въпреки че загуби от Емпорио Армани с 58:67. ЦСКА Москва също е във финалната осмица, след като оглави група "Е" с 4 победи и 1 поражение./БЛИЦ

Група “Е”
1.ЦСКА МОСКВА 4 победи/1 загуба, 2.Галатасарай 3/2, 3.Олимпиакос 2/3, 4.Анадолу Ефес 1/4

Оставащи мачове: 1 март, Анадолу Ефес – ЦСКА Москва, Олимпиакос - Галатасарай

Група F
1.Монтепаски Сиена 4/1, 2.Билбао Баскет 3/2, 3.Реал Мадрид 3/2, 4.Уникаха 0/5

Оставащи мачове: 1 март, Уникаха – Билбао Баскет, Монтепаски – Реал Мадрид

Група G
1.ПАНАТИНАЙКОС 3/2, 2.Уникс Казан 3/2, 3.Емпорио Армани 2/3, 4.Фенербахче 2/3

Оставащи мачове: 1 март, Уникс Казан – Панатинайкос, Емпорио Армани - Фенербахче