Барселона е първият четвъртфиналист за сезон 2012/2013 в Евролигата. Каталунците подпечатаха мястото си за Топ 8 в турнира след успех с 90-77 като гост над шампиона Олимпиакос. Барса вече има 9 победи и 1 загуби в група F, докато гърците са с баланс 6-4, но остават трети.

В първата част имаше 6 смени на водачеството, но през втората гостите направиха серия от 17-4 и се откъснаха напред с 9 точки. На почивката разликата бе 10, но пък в третата част Олимпиакос обърна и поведе с точка. Барса тръгна с 4 поредни точки в последната четвърт, а малко след това разликата стигна и 9 точки, като до края тимът запази преднината си.

Еразъм Лорбек бе най-резултатен за победата с 21 точки, а Пийт Майкъл вкара 20. За домакините Василиос Спанулис се отчете с 23 точки, а Йоргос Принтезис добави 16.