Барселона си осигури първото място в група F на Евролигата. Баскетболистите вече са на четвъртфинал срещу четвъртия отбор от другата група в турнира. Барселона победи Каха Лаборал у дома с резултат 83:74 и взе десета поредна победа във втората фаза. “Синьо-червените” вече имат баланс 11 победи и 1 загуба. Каха е с баланс 6-6, но все още запазва шанс за Топ 8. В края на третата част Барса направи серия от 9-0 и поведе с 5 точки. По-малко от две минути до края разликата падна до само 2, но в решителните моменти домакините не допуснаха обрат. Еразъм Лорбек бе най-резултатен за успеха с 16 точки, а за гостите Мачей Лампе вкара 21./БЛИЦ

Олимпиакос – Макаби Електра

Класиране в група Е: 1.ЦСКА Москва 9 победи/3 загуби, 2.Реал Мадрид 9/3, 3.Анадолу Ефес 9/3, 4.Панатинайкос 8/4, 5.Уникаха Малага 6/6, 6.Жалгирис 5/7, 7.Алба Берлин 2/10, 8.Брозе Баскет 0/12

Класиране в група F: 1.Барселона 11/1, 2.Монтепаски Сиена 7/4, 3.Олимпиакос 7/4, 4.Химки 6/5, 5.Макаби Електра 6/5, 6.Каха Лаборал 6/6, 7.Фенербахче 2/9, 8.Бешикташ 0/11